شرکت کره ای LG الکترونیک دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد از ماه سپتامبر اسمارت فون سطح پرمیوم جدیدی را به فروش برساند، به این امید که این گوشی به شرکت کمک کند تا از درگیری در بازار موبایل پس از فروش های ناامید کننده رهایی یابد.

ال جی گفت که دستگاه V20 این شرکت، جانشین V10 خواهد بود که اکتبر سال قبل به فروش رسید و این اسمارت فون اولین محصولی خواهد بود که با آخرین نسخه سیستم عامل موبایل گوگل ارائه خواهد شد. شرکت اطلاعات بیشتری نسبت به V20 ارائه نداد.

پس با این حساب امسال شرکت ال جی دو گوشی پرمیوم روانه بازار کرده و خواهد کرد، G5 این شرکت که در ماه مارس عرضه شد به خاطر مشکلاتی در تولید اولیه نسبت به انتظار فروش پایینی داشت. در نتیجه، بخش تجارت موبایل این شرکت کره ای گزارش داد که پنجمین فصل متوالی عملکرد موفقش را در آوریل و ژوئن از دست داده است.

این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که ارائه محصولات جدید، از جمله یک جایگزین برای V10، به بهبود عملکر آن در فصل سوم کمک شایانی خواهد کرد. در این بین رقبای این شرکت نیز محصولات جدیدی را به زودی روانه بازار خواهند کرد، شرکت سامسونگ الکترونیک روز چهارشنبه از گوشی جدیدش Galaxy Note 7 رونمایی خواهد کرد، ضمن اینکه شرکت اپل نیز انتظار می رود در سپتامبر گوشی iPhone جدیدش را روانه بازار نماید.