یک نسخه آلفا Alpha از لانچر اختصاصی شیائومی با عنوان MIUI Launcher انتشار یافته است که می توانید دانلود کرده و روی گوشی شیائومی خود نصب نمایید. تغییر چشمگیر در این نسخه افزوده شدن app drawer (صفحه مجزا برای برنامه ها) به همراه گزینه هایی برای تغییر ظاهر صفحه اصلی همراه با سایز آیکن ها می باشد.

ارائه جدید به شما امکان انتخاب بین قالب استاندارد برنامه ها و قالب پیش فرض و آشنای MIUI (اجرا تنها با یک کلیک) را فراهم می سازد. البته قالب استاندارد برنامه ها یا همان app drawer به صورت پیش فرض روی لانچر انتخاب شده نیست و بایستی در تنظیمات این گزینه را فعال نمایید.

به نظر می رسد که این تغییر از لانچر گوشی پوکو Poco برگفته شده است که به صورت پیش فرش App Drawer را روی لانچر دارد و از آنجایی که کاربران خیلی سریع به این تغییر عادت نمودند شیائومی تصمیم گرفت گزینه ای را برای تغییر قالب برنامه ها به این نوع در نظر بگیرد. این تغییر برای کاربران چینی و جهانی ارائه خواهد شد.

این برنامه هم اینک دارای نسخه آلفا بوده و ممکن است دارای باگهایی باشد. برای دانلود جدیدترین لانچر MIUI می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

دانلود