کنفرانس MWC از امروز در شانگهای چین برگزار می شود و یکی از بزرگترین اعلانات در این کنفرانس از طرف شرکت چینی اُپو Oppo خواهد بود. این شرکت اولین دوربین تحت صفحه نمایش خود را معرفی خواهد نمود.

در این تکنولوژی، دوربین سلفی (جلو)، داخل گوشی، یعنی زیر صفحه نمایش قرار می گیرد و بدین صورت می توان از یک گوشی با صفحه نمایش کامل Full Screen، بدون هر گونه شکاف یا مکانیسم متحرک بهره جست.

برای کارکرد این تکنولوژی، شرکت اُپو هر دو مورد صفحه نمایش دستکاری شده و ماژول دوربین را معرفی کرده است. بخشی از صفحه نمایش که بالای لنز هست از ماده بسیار شفاف منحصر به فرد با ساختار پیکسلی از نو طراحی شده تشکیل شده است تا انتقال نور به مطلوبی صورت گیرد. دوربین نیز خاص می باشد، آن با یک دیافراگم و سنسور بزرگ و سایز پیکسل بزرگتر همراه است، تا هر نوع انکسار نور را از بین ببرد.

دوربین در واقع زمانی عکس می گیرد که نور از طریق اپتیک ها به سنسور می رسد، اما وجود یک ماده جامد در بالا ممکن است تصویر را کمی بلور کند. اُپو می گوید که سه الگوریتم برای بهبود عملکرد دوربین بدون به خطر انداختن عملکرد صفحه نمایش وجود دارد.

اولین الگوریتم، وایت بالانس White Balance، دومین اچ دی آر HDR و سومین الگوریتم حذف هیز Haze Removal می باشد.

اُپو اظهار کرد که در حال تولید یک گوشی هوشمند، آینده نگر، بی نظیر، با بدنه یکتا و قدرت تشخیص بالا می باشد، اما در مورد جزئیات، قیمت و زمان ارائه توضیحی صورت نداده است. تنها اظهار نظر ارائه آن در آینده نزدیک می باشد.

تیزر ویدئویی اولین دوربین زیر صفحه نمایش اُپو Oppo: