در اینجا قصد داریم نحوه روت گوشی سامسونگ گالاکسی اس ۶ (Samsung Galaxy S6) با مدل G920F (ایران) و دارای آندروید نسخه ۶.۰.۱ را آموزش دهیم. لطفا قبل از شروع کار به نکات زیر توجه نمایید:

ـ توجه: این آموزش مختص گوشی Samsung Galaxy S6 با شماره مدل G920F می باشد لذا استفاده از آن برای سایر گوشیها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

ـ توجه: این آموزش مختص سیستم عامل آندروید نسخه ۶.۰.۱ اجرا شده روی گوشی مذکور می باشد و روی سایر نسخه های آندروید این گوشی تست نشده است.

ـ توجه: قبل از شروع کار جهت جلوگیری از خاموش شدن، گوشی تان حتما باید حداقل ۳۰ الی ۴۰ درصد شارژ داشته باشد.

ـ توجه: اگرچه آموزشهای ارائه شده در ان اس موبایل اکثرا پس از تست و آزمایش قرار داده می شوند اما روت گوشیهای آندروید همواره با ریسکهای احتمالی همراه می باشد لذا مسئولیت عواقب احتمالی بر عهده ان اس موبایل نمی باشد.

آموزش روت گوشی Samsung Galaxy S6 با استفاده از Odin:

ـ ابتدا با مراجعه به لینک زیر آخرین درایور مرتبط به گوشی خود را دانلود کرده و نصب نمایید:

دانلود آخرین درایور گوشیهای هوشمند سامسونگ Samsung Drivers

ـ حال با استفاده از لینک زیر فایلهای مورد نیاز روت را دانلود کرده و با استفاده از برنامه Winrar یا Winzip آن را از حالت فشرده خارج نمایید (حجم فایل: ۳۰ مگابایت).

دانلود

[downloadcount link=”http://dl.nsmobile.ir/upload/files/root/Samsung.G920F/SM-G920F-6.0.1_www.nsmobile.ir.zip”]

رمز فایل(در صورت نیاز):  www.nsmobile.ir

02

ـ در ادامه گوشی خود را خاموش کنید.

 galaxy.s6.g920f.android.6.0.1.s2

ـ حال باید به حالت Download Mode گوشی بروید. توجه: ابتدا مطمئن شوید که گزینه USB Debugging در تنظیمات گوشی تان فعال می باشد، برای یادگیری نحوه فعال سازی USB Debugging به لینک زیر مراجعه نمایید:

آموزش فعال سازی USB Debugging در سیستم عامل آندروید

ـ برای ورود به حالت Download Mode همانند تصویر زیر، در حالیکه گوشی خاموش می باشد، به طور همزمان (توجه: تاکیدا به طور همزمان) دکمه های ولوم پایین (Volume Down) ، پاور (Power) و خانه (Home) را فشار داده و برای ۶ الی ۸ ثانیه نگه دارید.

galaxy.s6.g920f.android.6.0.1.s1ـ در ادامه همانند تصویر زیر وارد حالت Download Mode خواهید شد. دکمه ولوم بالا (Volume Up) را فشار دهید تا به صفحه بعد بروید.

galaxy.s6.g920f.android.6.0.1.s3

ـ در این بخش نرم افزار Odin را (از محلی که فایلهای دانلود شده را اکسترکت کرده اید) اجرا کنید. سپس گوشی خود را با کابل به کامپیوتر متصل نمایید.

06ـ زمانی که کابل را متصل نمودید Odin به طور خودکار گزینه Added را نشان خواهد داد.

07

ـ پس از اینکه گوشی شما توسط برنامه مورد شناسایی قرار گرفت روی گزینه PDA کلیک کنید و از محل فایلهای اکسترکت شده فایل CF-Auto-Root.tar را انتخاب کنید.

08

09

ـ سپس روی Start کلیک کنید تا عملیات روت آغاز شود.

10

ـ فرآیند روت معمولا ۳۰ الی ۵۰ ثانیه طول می کشد ولی اگر زمان اضافه هم برد صبور باشید تا پایان یابد. با اتمام مراحل شما در کادر سبز رنگ بالا سمت چپ گزینه Pass را مشاهده خواهید نمود. در اینجا گوشی به طور خودکار ریستارت خواهد شد.

11

ـ با مشاهده گزینه Pass کابل را جدا کنید.

ـ پس از روشن شدن گوشی به لیست برنامه ها بروید اگر در آنجا برنامه ای به نام SuperSu را مشاهده کردید بدین معنی است که عملیات روت موفق آمیز بوده است.

galaxy.s6.g920f.android.6.0.1.s4

ـ ضمنا می توانید از نرم افزار Root Checker موجود در لینک زیر نیز برای بررسی وضعیت روت استفاده نمایید:

دانلود Root Checker v2.2 برنامه بررسی وضعیت روت گوشیهای آندروید